Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Wojsławice? Najpiękniejsze w międzynarodowym konkursie

International Garden Photographer of the Year to najważniejszy na świecie konkurs i wystawa fotografii ogrodowej, roślinnej, kwiatowej i botanicznej. W tym roku dwa zdjęcia znakomitej fotografki Bożki Piotrowskiej zostały nagrodzone w tym prestiżowym konkursie. Cieszymy się ogromnie, bo przedstawiają nasze uniwersyteckie Arboretum w Wojsławicach.

Znakomita fotografka Bożka Piotrowska (której prace znajdziecie tutaj: https://www.zielonabombonierka.pl/) zdobyła drugą nagrodę i wyróżnienie Highly commended w kategorii „Beautiful Gardens”. Fotografie wykonane były – jaki pisze sama Bożka – w jej ukochanym miejscu: Arboretum w Wojsławicach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zwycięskich prac we wszystkich kategoriach: https://igpoty.com/garden-photography-winners/

i w kategorii Beautiful Gardens

https://igpoty.com/winners…/beautiful-gardens-gallery/

Wirtualna wystawa do znalezienia tutaj:

https://igpoty.com/virtual-exhibitions/

A tu obie nagrodzone prace: wieczór i sporo drzw w pastelowych barwach w tle mały dom zamykajacy kompozycję

Opis autorki:

Tytuł zdjęcia: Gobelin
Wieczorne światło utkało piękny gobelin w Wojsławickim Arboretum. Planowałam sfotografować typowy zachód słońca ze wzgórza, ale gdy tylko się odwróciłam, ujrzałam złotą ścianę wysokich iglaków, za którymi chowało się słońce. Podświetlone obwódki i widoczny w oddali dom dodały magicznego, bajkowego klimatu.

=======================================

zdjecie przedstawia ogród w Wojsławicach o zachodzie słońca na pierwszym placie kwiaty w tle drzewo i zza niego zachodzi słońce

Tytuł zdjęcia: Lilie dzienne i czereśnie

Narodowa Kolekcja Hemerocallis (lilii dziennych) w Wojsławicach liczy ponad 3.000 odmian, co czyni ją największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Widok kwitnących lilii dziennych rozciągał się jak kolorowe wstążki na pagórkowatym terenie, a mnie zafascynował kontrast między liliami dziennymi a purpurowymi liśćmi wiśni, które w połączeniu tworzyły swoistą magię.

Dodane przez: Tomasz Sikora

22 lut 2021

ostatnia modyfikacja: 22 lut 2021