Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Zmiana miejsca szczepienia 25-26.11.2021!

Na Uniwersytecie Wrocławskim trwa akcja szczepień pracowniczo-studenckich. W ubiegłym tygodniu miały one miejsce w Bibliotece Uniwersyteckiej. Z dnia na dzień rośnie liczba zakażonych i wymagających hospitalizacji. Szczepienia w Bibliotece ze względów bezpieczeństwa zabezpieczała karetka z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. By jej nie blokować, postanowiliśmy wspólnie z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym zaprosić pracowników i studentów zapisanych na szczepienia w Bibliotece Uniwersyteckiej do Szpitala Uniwersyteckiego przy Skłodowskiej-Curie. Wszyscy umówieni na wizytę otrzymują właśnie smsy ze zmianą lokalizacji miejsca szczepienia. Bardzo przepraszamy za tę nagłą zmianę studentów i pracowników, ale jest dla nas jasne, że priorytetem jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.

Dodajmy, że dziś nie ma problemów z zaszczepieniem pierwszą, drugą lub trzecią, przypominającą dawką. Np. codziennie po 17:00 Szczepciobus – przygotowany pod szczepienia autobus MPK czeka na pacjentów na placu Solnym. Można tez zaszczepić się np. w aptece w Pasażu Grunwaldzkim. Całą listę miejsc i terminy szczepień można znaleźć np. na swoim Indywidualnym Koncie Pacjenta.

Dawkę przypominającą przyjmuje ok. 600 pracowników, którzy zaszczepili się drugą dawką na przełomie maja i czerwca. Kolejne grupy będą szczepione w następnych tygodniach, w miarę, jak będzie upływało pół roku od ich ostatniego szczepienia.

Namawiamy do zaszczepienia się, a liczby (ok. 85%) udział w wiosennej akcji szczepień wykładowców i doktorantów, a także duża grupa zaszczepionych studentów, sprawiły, że dziś na Uniwersytecie Wrocławskim zachorowania są stosunkowo nieliczne i – co najważniejsze – wśród studentów i wykładowców, a także w akademikach nie ma ognisk epidemii, tzn. nie zarażamy się między sobą w miejscu pracy i nauki.

To dla nas szansa na to, by jak najdłużej pozostać, przynajmniej częściowo, w trybie nauki stacjonarnej. Dziś wykłady na Uniwersytecie Wrocławskim odbywają się zdalnie, a zajęcia praktyczne stacjonarnie – w większości w salach i laboratoriach, przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności.

Jeśli z jakichś powodów nie możesz przyjąć trzeciej dawki (bo np. mimo otrzymania zaproszenia od Twojego ostatniego szczepienia nie minęło 180 dni albo nie jesteś w pełni zdrowy) – prosimy napisz maila na adres covid19@uwr.edu.pl. Znajdziemy Ci inny termin zaszczepienia.

Dodane przez: Tomasz Sikora

17 lis 2021

ostatnia modyfikacja: 24 lis 2021