Wręczenie aktu wyboru nowego rektora [FOTORELACJA]

W czwartek 4 czerwca w Auli Leopoldyńskiej odbyło się wręczenie profesorowi Przemysławowi Wiszewskiemu aktu stwierdzającego wybór na Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego w kadencji 2020-2024.

Wydarzenie poprowadził dr hab. Piotr Lisowski, prof. UWr, przewodniczący Uniwersyteckiej Komisji Wyborczej. To on wręczył dokument nowo wybranemu rektorowi, życząc mu pomyślności i sukcesów w sprawowaniu urzędu przez najbliższe 4 lata. Życzenia złożyli również prof. dr hab. Anna Trzeciak, przewodnicząca Uniwersyteckiego Kolegium Elektorów, oraz prof. dr hab. Adam Jezierski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

Podczas uroczystości profesor Wiszewski powiedział m.in.:

– Kiedy trzysta lat temu cesarz Leopold I zakładał uniwersytet, zakładał wspólnotę. To właśnie wspólnota jest dla mnie bardzo ważną wartością – wspólne działanie, wspólna radość i podzielanie drogi, którą wszyscy razem chcemy zmierzać.

Rektor elekt przedstawił nazwiska osób, które razem z nim poprowadzą wspólnotę uniwersytecką w nadchodzącej kadencji. Oto skład nowego Kolegium Rektorskiego:

• prorektor ds. studenckich – dr hab. Tomasz Kalisz, prof. UWr (Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii)
  • prorektor ds. nauczania – dr hab. Gabriela Bugla-Płoskońska, prof. UWr (Wydział Nauk Biologicznych)
  • prorektor ds. badań naukowych – prof. dr hab. Eugeniusz Zych (Wydział Chemii)
  • prorektor ds. projektów i relacji międzynarodowych – dr hab. Patrycja Matusz, prof. UWr (Wydział Nauk Społecznych)
  • prorektor ds. innowacji i zmian – prof. dr hab. Dariusz Adamski (Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii)

Dodane przez: Aleksandra Draus

4 Cze 2020