Wrocław nie zwalnia tempa! Made in Wrocław 2020

Made in Wrocław odbędzie się już po raz czwarty! To okazja do spotkania liderów biznesu i startupów, zainspirowania się ich działalnością oraz porozmawiania o możliwościach współpracy, które oferują. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa – odbędzie się online, w dniach 20-22 października 2020 r. Jednym z panelistów będzie nasz prorektor prof. Eugeniusz Zych. Udział jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja na www.made-in-wroclaw.pl.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że biznes stanął nad wielkimi wyzwaniami. Ale czy tak trudne okoliczności, w których przyszło nam żyć mogą być dla biznesu szansą, a nie tylko zagrożeniem dla gospodarki? Jaki potencjał niesie ze sobą czwarta rewolucja przemysłowa i dlaczego ekologia i biznes idą za sobą w parze. O tym wszystkim będziecie mogli posłuchać podczas konferencji biznesowej Made in Wrocław organizowanej w naszym mieście. Cieszymy się, że jako Uniwersytet Wrocławski możemy uczestniczyć w tym ważnym dla Wrocławia wydarzeniu.

20 października

We wtorek, 20 października Made in Wrocław otworzą prezydent Wrocławia Jacek Sytryk oraz prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Magdalena Okulowska. Tego dnia od 9.30 będziemy rozmawiać o Gospodarce od nowa, czyli o tym, jak koronawirus zmienił nasz sposób postrzegania biznesu, a wśród prelegentów usłyszymy przedstawicieli firm 3M Poland, Whirlpool Company Polska, SoDA, Spyrosoft. Tego dnia również czeka nas bardzo ciekawy panel dyskusyjny: ,,Walka z koronawirusem – nowa rzeczywistość, nowe sposoby działania’’, w którym rozmawiać będą paneliści: Anna Berczyńska, Wiceprezes ABSL Talents, Dyrektorka Zarządzająca Globalnego Centrum Usług Wspólnych, Schaeffler Global Service Europe, Grzegorz Rudno-Rudziński, Prezes Zarządu Klastra ITCorner, Partner Zarządzający, Unity Group, Prof. dr hab. Marcin Drąg, Wydział Chemiczny, Politechnika Wrocławska, Krzysztof Jarzyna, Managing Director, Industrias Alegre, moderator: dr Marcin Dudarski, Współzałożyciel i Partner Zarządzający, JP Weber.

21 października

Drugi dzień Made in Wrocław, 21 października, środa, będzie dla nas szczególnie interesujący. Tematem będzie czwarta rewolucja przemysłowa na Dolnym Śląsku, posłuchamy wystąpień przedstawicieli firm: Fanuc Polska Sp. z o.o.,GlobalLogic, COO, ProxiGroup. Natomiast w panelu dyskusyjnym ,,Jak cyfryzacja wpływa na łańcuch dostaw w czasach pandemii?” weźmie udział nasz prorektor ds. badań naukowych, prof. Eugeniusz Zych, który powie o Uczelni Badawczej. Współrozmówcami będą: Aleksandra Sękowska, COO, ProxiGroup Marek Prószyński, Enterprise Sales & Partners Team Leader, Trans.eu Group S.A., Krzysztof Drynda, Wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, moderator: Przemysław Ozga, redaktor naczelny, Production Manager.

22 października

22 października w czwartek porozmawiamy o ekonomii w służbie ekologii. Wystąpią przedstawiciele firm: Giant Lazer, IKEA, oraz przedstawiciel Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.  Panel dyskusyjny: „Zrównoważony rozwój – lokalne działania, globalny wpływ”, a udział w nim wezmą: Witold Ziomek, Prezes Zarządu MPWiK S.A., Anna Woźniak, Head of Communication, Ultimo S.A., Małgorzata Dobies-Turulska, Zastępca Dyrektora IKEA Industry Zbąszynek, Taras Lukaniuk, Dyrektor Centrum Technologicznego, Nokia, moderator: Przemysław Jedlecki, redaktor naczelny „Miasta Idei”; dziennikarz i redaktor, Gazeta Wyborcza.

Szczegółowa agenda konferencji Made in Wrocław

Ale konferencja biznesowa to nie wszystko. Organizatorzy  Made in Wrocław przygotowali jeszcze więcej ciekawych spotkań.

Bezpłatne targi innowacji

W ramach bezpłatnych, wirtualnych targów Made in Wrocław, które odbędą się 22 października, nie wychodząc z domu czy biura, będzie można poznać firmy, wynalazki i innowacje, które napędzają rozwój miasta. Za pomocą jednego kliknięcia przeniesiemy się do salonów, showroomów i pracowni firm specjalizujących się w dziedzinach takich jak np. przemysł 4.0, biotechnologia czy medtech.

Bezpośredni kontakt z firmami

Połączenia ze stoiskami targowymi firm i instytucji, moderowany networking online oraz wirtualne spotkania 1:1 umożliwią uczestnikom targów bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami wrocławskiego biznesu oraz startupami. Na odwiedzających targi czekają również konkursy z nagrodami.

Praca marzeń w IT

Zainteresowani rozwijaniem swoich umiejętności w obszarze IT znajdą podczas Made in Wrocław coś szczególnego: będą mogli rozwiązać zadania, które postawią przed nimi wrocławskie firmy technologiczne, sprawdzić swoje umiejętności i rozpocząć nową ścieżkę kariery, a także wygrać atrakcyjne nagrody!

O szczegółach Made in Wrocław możecie przeczytać w wydarzeniu na Facebooku, na fanpage’u na Facebooku, oraz oczywiście na stronie internetowej. Hashtag wydarzenia to #MadeInWroclaw.

Dodane przez: Agata Sałamaj

15 Paź 2020