Nauka / Wydarzenia / 21 Kwiecień

Wulkany i banany, czyli Filipiny w pigułce

Instytut Nauk Geologicznych zaprasza na kolejny wykład multimedialny z cyklu Tajemnice Ziemi i Wszechświata. Już w najbliższą sobotę 21 kwietnia Katarzyna Zboińska i Mateusz Szatkowski odkyją przed nami tajemnice Archipelagu Filipińskiego z jego ponad siedmioma tysiącami wysp.

W programie spotkania opowieści o powstawaniu wulkanów i pacyficznych pierścieni ognia, geologia Filipin, a także zjawiska krasowe w klimacie tropikalnym.

Ponadto prowadzący przygotowali garść informacji praktycznych. Poznamy, co smacznego można zjeść w tym egzotycznym zakątku świata, ile osób maksymalnie zmieści się na trycyklu oraz jak w prosty sposób zostać filipińskim celebrytą.

Wykład rozpocznie się w sobotę 21 kwietnia o godz. 10.00 w Instytucie Nauk Geologicznych, pl. M.Borna 9, sala 503.

Spotkanie jest przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką przyrodniczą.

Ze względu na duże zainteresowanie organizatorzy proszą o telefoniczne zgłaszanie większych grup uczniów z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem (tel. 71 375 92 05).

Wszystkie zmiany dotyczące wykładów są zamieszczane na stronie Instytutu Nauk Geologicznych.

Serdecznie zapraszamy!

Dodane przez: Aleksandra Draus