Nauka / Studenci / Wydarzenia

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr trzeci w Polsce

„Dziennik Gazeta Prawna” po raz jedenasty przeprowadził ogólnopolski ranking Wydziałów Prawa w Polsce. Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w tegorocznej edycji tego rankingu zajął bardzo wysokie III miejsce pośród wszystkich uczelni publicznych w naszym kraju. Miejsce na podium zapewniła naszemu wydziałowi wysoka liczba punktów m.in. za kadrę i jakość kształcenia.

WPAE UWr zdobył łącznie 99,25 pkt. W poszczególnych kategoriach natomiast Wydział najlepiej oceniony został za jakość i siłę kształcenia – 41 pkt, kadrę – 34,5 pkt., wymogi i jakość absolwentów – 17, zdawalność na aplikacje 6, 75 pkt.

21 czerwca w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Dziekan naszego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr prof. dr hab. Karol Kiczka odebrał od redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej Krzysztofa Jedlaka dyplom oraz gratulacje.

Pierwsze miejsce w rankingu DGP zajął Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a na drugim miejscu Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, tak samo jak podczas X edycji Rankingu w roku ubiegłym.

Warto przypomnieć, że w ogłoszonym niedawno rankingu Uczelni Perspektyw administracja, czyli kierunek prowadzony na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UWr również zajął trzecie miejsce w rankingu kierunków.

ranking Gazety Prawnej

Dodane przez: Agata Sałamaj