Kolegium MSI

Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych to jedna z najciekawszych propozycji Uniwersytetu Wrocławskiego. Są to stacjonarne studia humanistyczne I i II stopnia, nawiązujące do klasycznego schematu studiowania opartego na relacji mistrz-uczeń. Chętni mogą uczyć się tutaj jednocześnie na co najmniej dwóch kierunkach studiów z różnych obszarów wiedzy, które wybiorą spośród wszystkich dostępnych na naszej uczelni.

ISIM powstały na bazie istniejących już na Uniwersytecie Wrocławskim od kilku lat podobnych studiów obejmujących początkowo tylko nauki humanistyczne, potem także społeczne. Do tej pory studenci wybierali opiekuna i wspólnie przygotowywali dla siebie indywidualny tok studiów, wybierając z oferty czterech wydziałów. Od października 2016 roku do wyboru są zajęcia oferowane przez wszystkie dziesięć wydziałów.

Indywidualne studia międzyobszarowe są propozycją dla tych, których zainteresowania obejmują różne obszary nauki i nie mieszczą się w ramach studiowania jednej dyscypliny akademickiej.  –  Jeżeli kandydat uzyska bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym i świetnie zaprezentuje się na rozmowie rekrutacyjnej, a przy tym udowodni, że jest otwarty na świat i przedstawi jaki ma plan na siebie, na pewno zostanie przyjęty – podkreśla prof. Piotr Chruszczewski, dyrektor Kolegium.

Siedziba Kolegium Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych mieści się w budynku Wydziału Filologicznego przy Placu Nankiera 15 b., tel. +48 71 375 20 63.