Ludzie / Wydarzenia / 29 Listopad

Wykład otwarty dr Anastasji Simferovskiej

na zdjęciu jest dr Anastasja Simferovska
dr Anastasja Simferovska | fot. z materiałów organizatora

O portretach z przedwojennego Muzeum Żydowskiego we Lwowie, ich autorach i mieście wielu kultur opowie dr. Anastasiia Simferovska z Northwestern University (USA)​. Na wykład otwarty połączony z dyskusją zapraszamy wszystkich zainteresowanych już 29 listopada o godzinie 18.00.

Przedwojenne Muzeum Żydowskie we Lwowie miało imponującą kolekcję żydowskich portretów. Kim byli ludzie na nich przedstawieni? A kim ich autorzy? Lwowskie portrety będą dla nas oknem na przedwojenną miejską społeczność żydowską. Podążając malarskim śladem, odkryjemy – jak żyli i integrowali się przedwojenni mieszkańcy Lwowa oraz jak ich wieloetniczność wpłynęła na kulturową, intelektualną i polityczną sferę miasta. Wykład „The Jewish Face of Lwów: Portraiture in a Multiethnic City 1890s-1930s” zostanie wygłoszony w języku angielskim, po jego zakończeniu odbędzie się dyskusja w językach: angielskim, ukraińskim i polskim. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 29 listopada o godzinie 18.00, w Auli Katedry Judaistyki (I piętro, p. 115), Św. Jadwigi 3/4.

Organizatorem jest Katedra Judaistyki im. Tadeusza Taubego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dodane przez: Aleksandra Draus

23 Lis 2018