Ludzie / Nauka / Wydarzenia

Wykład prof. Rity Felski w Instytucie Filologii Polskiej

Pracownia Literatury po 1989 roku działająca w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na wykład prof. Rity Felski (University of Virginia), wybitnej amerykańskiej krytyczki i teoretyczki literatury, pod tytułem”Hooked. Art and Attachment” („Uzależnieni. Sztuka i przywiązanie”- na podstawie nowej, nieopublikowanej jeszcze książki autorki). Wykład odbędzie się 7 grudnia (piątek) o godz. 17.30, sala Nehringa (czytelnia biblioteki BUWr) Instytut Filologii Polskiej, pl. Nankiera 15.
Wykład będzie tłumaczony symultanicznie.

Rita Felski urodziła się w Birmingham, w rodzinie emigrantów (ojciec Polak, matka Czeszka). Pracowała na uniwersytetach w Australii, Stanach Zjednoczonych, ostatnio też w Danii. Zajmowała się krytyką feministyczną, pojęciami modernizmu, postmodernizmu i awangardy, fenomenem odbioru literatury i literackiej krytyki. Jej ostatnia książka „The Limits of Critique” traktuje o podejrzliwości jako zasadniczej przesłance lektury w jej dzisiejszej, krytycznej recepcji. W „Literaturze w użyciu” (polskie wydanie 2015) mówi o sobie, że sama jest czytelniczką nastawioną na „tak”.

Gorąco zachęcamy do udziału!

Dodane przez: Agata Sałamaj

26 Lis 2018