Ludzie / Nauka / Pracownicy / Studenci / Wydarzenia / 10 Maj

Wykłady naukowców z Uniwersytetu w Tomsku

Zakład Paleozoologii Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na wykłady pracowników naukowych Uniwersytetu w Tomsku, które odbędą się w czwartek 10 maja w Dużej Sali Wykładowej Instytutu Biologii Środowiskowej UWr, przy ul. Sienkiewicza 21, II piętro. Wykłady zostaną przeprowadzone w języku angielskim.

Harmonogram wykładów

Godzina 9.30 – 11.15

Wykład Extinction of the woolly mammoth in Siberia and Northern Eurasia: macroclimate changes and the Palaeolithic man vs geochemical environment – Wymieranie mamuta włochatego na obszarze Syberii i północnej Eurazji: globalne zmiany klimatu, wpływ człowieka vs zmiany w geochemii środowiska wygłosi Dr. hab. Sergey V. Leshchinskiy, Professor of the Department of Paleontology and Historical Geolog, Head of the Laboratory of Mesozoic and Cenozoic, Continental Ecosystems, Geology and Geography Faculty, Tomsk State University.

Dodatkowo zostanie przedstawiona oferta naukowa i dydaktyczna Uniwersytetu w Tomsku.

Godzina 13.00 – 15.00

Wykład Mesozoic and Cenozoic continental sediments in the south part of Western Siberia (areas, geological sections, paleontological sites, methods of research, expeditions)” – Osady lądowe w południowej części zachodniej Syberii (obszar, budowa geologiczna, stanowiska paleontologiczne, metody badań, wyprawy) wygłosi Dr. hab. Sergey V. Leshchinskiy, Professor of the Department of Paleontology and Historical Geolog, Head of the Laboratory of Mesozoic and Cenozoic, Continental Ecosystems, Geology and Geography Faculty, Tomsk State University.

Wykład The environment of the Chulym River Basin: from Mesozoic tо Coenozoic – Zmiany środowiska przyrodniczego na obszarze dorzecza rzeki Chulym (Syberia) od ery mezozoicznej do kenozoiku wygłoszą PhD Yana A. Bazhenova, Vice-Dean for Academic Affairs, Geology and Geography Faculty, Associate professor of the Department of Paleontology and Historical Geology, Tomsk State University oraz M.Sc Elena M. Burkanova, Research associate of the Laboratory of Mesozoic and Cenozoic Continental Ecosystems, Geology and Geography Faculty, Tomsk State University.

Naukowcy z Tomska przyjechali na Uniwersytet Wrocławski w ramach programu Erasmus++.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

28 Kwi 2018