Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Wystawa Harmonics

Zapraszamy na otwarcie czasowej wystawy doktorskiej Charlotte Biszewski, brytyjskiej artystki, która swoją pracę dyplomową przygotowała na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta pod kierunkiem dr hab. Aleksandry Janik. Otwarcie wystawy odbędzie się w poniedziałek 11 października o godz. 18.00 na pierwszym poziomie Wieży Matematycznej w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Harmonics to wystawa doktorska Charlotte Biszewski. Ekspozycja inspirowana starożytną astronomią i astrologią ukazuje związki między niebem a naszym życiem i przeznaczeniem. Wystawa jest szczególnym hołdem dla „dźwięku sfer”, starożytnej teorii zapoczątkowanej przez Pitagorasa, a następnie rozwijanej przez Ptolemeusza, Keplera i wielu innych znanych astronomów. Wynika z niej, że planety podczas swojego ruchu w przestrzeni wydają szum, hałas, a nawet symfonię. Ta interaktywna instalacja łączy w sobie tradycyjny druk z drukowaną i zintegrowaną elektroniką.
Poprzez połączenie nauki, technologii i sztuki, prace odzwierciedlają historyczną koncepcję badania nieba w celu lepszego zrozumienia naszego własnego życia.

Charlotte Biszewski jest artystką, badaczką i dyrektorką centrum papieru i druku „TYPA”. Swoje zainteresowania na tym polu zaczęła rozwijać w 2015 roku, kiedy to spędziła dwa lata badając
historię przemysłu drukarskiego w Bristolu. Samodzielnie prowadzony projekt, który łączył historię mówioną z warsztatami międzypokoleniowymi, został udokumentowany poprzez produkcję filmową i różne publikacje. Jako artystka środowiskowa wnosi swoje doświadczenie do tworzenia praktyk partycypacyjnych, skupiając się na zachowaniu niematerialnej wiedzy o dziedzictwie jak i jego artefaktach. Obecnie jest studentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, gdzie kończy studia doktoranckie w zakresie druku cyfrowego i eksperymentalnego.
Otrzymała Rebecca Smith Award za grafikę artystyczną, David Cantor Memorial Award za grafikę oraz stypendium Grotowski Doktoral Scholarship we Wrocławiu.

Dodane przez: Agata Kreska

9 paź 2021

ostatnia modyfikacja: 18 paź 2021