Wydarzenia / 6–25 Listopad

Wystawa w Muzeum Przyrodniczym UWr

Zapraszamy do obejrzenia czasowej wystawy „Formy życia jako emanacja znaków dzieciństwa” autorstwa Katarzyny Plucińskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, a także Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich na tej samej uczelni.

Katarzyna Plucińska zajmuje się tworzeniem ceramiki unikatowej z użyciem koła garncarskiego oraz innych technik ceramicznych, kreuje kompozycje przestrzenne inspirowane naturą: cyklem życia owada, muszlami oraz skamieniałościami. Celem artystki nie jest jednak odtwarzanie kształtów pojawiających się w naturze, tylko tworzenie organicznych form abstrakcyjnych, wywołujących pewien ciąg asocjacji.

Wystawa przygotowana została w związku z obroną pracy doktorskiej autorki i jest podsumowaniem kilku lat jej artystycznych poszukiwań. Katarzyna Plucińska w swoich pracach odnosi się do wybranych aspektów dzieciństwa, związanych z osobą jej ojca prof. Janusza Plucińskiego – zapalonego entomologa, który dzięki swojej naukowej pasji uwrażliwił ją na bogactwo form, w jakich przejawia się życie.

Wystawa można oglądać od 6 do 25 listopada w salach Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

6 Lis 2018