Dolnośląski Ośrodek Transferu Wiedzy i Technologii

Uniwersytet Wrocławski jest również członkiem Dolnośląskiego Ośrodka Transferu Wiedzy i Technologii, który jest miejscem spotkań nauki z biznesem.

Ośrodek stanowi punkt pierwszego kontaktu dla przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem wiedzy i technologii pochodzących z uczelni oraz dla naukowców poszukujących kontaktu z biznesem. Umożliwia współpracę pomiędzy naukowcami a przedsiębiorcami z Dolnego Śląska, przyczynia się do rozbudowy dolnośląskiego systemu kooperacji nauka-biznes.

W ramach DOTWIT, naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego kontaktują się z firmami i inwestorami kapitałowymi, zainteresowanymi współpracą. Ponadto komercjalizują wyniki swoich badań i nawiązują współpracę między interdyscyplinarnymi  zespołami badawczymi.