Za darmo do Muzeum Przyrodniczego

Imponujący i jedyny w Polsce szkielet płetwala błękitnego, największa w Europie kolekcja zielnikowa, okazy wymarłych zwierząt: wilka workowatego (Thylacinus cynocephalus), papugi karolińskiej (Conuropsis carolinensis), czajki czarnoskrzydłej (Vanellus macropterus), kurobroda różnodziobego (Heterolocha acutirostris) i alki olbrzymiej (Alca impennis) – to wszystko można zobaczyć w uniwersyteckim Muzeum Przyrodniczym. Jego zbiory botaniczne i zoologiczne zajmują drugie miejsce w Polsce pod względem liczebności i wartości naukowej. Muzeum posiada też m.in. jedne z największych światowych zbiorów gąsieniczników, koralowców i wieloszczetów, największy na świecie zbiór ślimaków nagich i największy w Polsce zbiór szkieletów kręgowców.

Do tego niezwykłego miejsca zapraszamy szczególnie od 1 grudnia 2021 r. Wtedy Muzeum otwiera swoje podwoje jeszcze szerzej, a cała społeczność akademicka może zwiedzać je za darmo. Do bezpłatnego wejścia upoważnione są osoby studiujące (także jako doktoranci/doktorantki), słuchacze i słuchaczki studiów podyplomowych i pracujące na UWr. Osoby pracujące w Muzeum chcą, by było ono uniwersytecką przestrzenią wspólną, miejscem odbywania spotkań na gruncie zawodowym i prywatnym. Ma ono też służyć wszystkim członkom społeczności UWr jako miejsce organizacji własnych wystaw czasowych, wkomponowanych w kontekst styku nauki, natury i kultury.

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego
ul. Sienkiewicza 21, 50-335 Wrocław