Studenci / Wydarzenia

Za nami AMPPZ 2018. Programiści z UWr na 3. miejscu

26 i 27 października w Instytucie Informatyki UWr odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym, jedne z najważniejszych w kraju zawody dla studentów informatyki. Na podium znalazły się dwie drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego oraz programiści z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się aż 51 drużyn z całego kraju. Anadi Agrawal, Michał Górniak i Jarosław Kwiecień, studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UWr, zajęli trzecie miejsce. Przed nimi były tylko dwa zespoły z UW. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Pierwszego dnia wydarzenia zaprezentowali się sponsorzy wydarzenia, wśród nich przedstawiciele takich marek jak Google, Nokia czy Facebook. AMPPZ to krajowa odmiana konkursu ICPC (The ACM International Collegiate Programming Contest) – najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu informatycznego na świecie, uznawanego za Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym.

Więcej informacji znajdziesz na Facebooku oraz na stronie AMPPZ.

Dodane przez: Aleksandra Draus

29 Paź 2018