Strona używa plików cookies więcej

Studenci

Zapisy do Legii Akademickiej

Uniwersytet Wrocławski w roku akademickim 2019/20 przystępuje do programu Legii Akademickiej. Jest to projekt realizowany przy współpracy Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem projektu jest stworzenie studentom możliwości odbycia przeszkolenia wojskowego zarówno teoretycznego, jak i praktycznego. W projekcie mogą uczestniczyć mężczyźni i kobiety posiadający obywatelstwo polskie, którzy nie byli karani. Przeszkolenie będzie miało charakter dwuetapowy, a po jego zaliczeniu będzie można uzyskać stopień wojskowy kaprala. Więcej szczegółów na ten temat będzie można uzyskać w trakcie spotkania informacyjnego, które odbędzie się 14 listopada o godz. 11.00 w sali audytoryjnej A Instytutu Politologii na WNS przy ul. Koszarowej 3. W spotkaniu weźmie udział szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie, wydrukowanie i podpisanie wniosku (link). Wniosek będzie można złożyć podczas spotkania informacyjnego. Uczelnia dysponuje ograniczoną liczbą miejsc.

W sprawach związanych z Legią Akademicką można kontaktować się z:

Dodane przez: Aleksandra Draus

30 Paź 2019

ostatnia modyfikacja: 8 Lis 2019