Strona używa plików cookies więcej

Ludzie / Wydarzenia

Trwają zapisy na szczepienie przeciwko koronawirusowi

Większość nauczycieli akademickich już zapisała się na szczepienia przeciwko koronawirusowi.  UWr od 12 lutego organizuje zapisy dla wszystkich zainteresowanych pracowników - nauczycieli akademickich i doktorantów prowadzących zajęcia. Zapisy obejmują nauczycieli akademickich urodzonych po 31 grudnia 1955 r.

Do 17 lutego chęć zaszczepienia wyraziło już 77% nauczycieli akademickich. Nauczyciele akademiccy i doktoranci , którzy prowadzą zajęcia, wciąż mogą to zrobić. Formularz znajduje się tutaj.

Ministerstwo wciąż rozważa szanse zaszczepienia również pracowników administracyjnych uczelni, nie podjęło jeszcze w tej sprawie decyzji. Zarówno Uniwersytet Wrocławski jak i pozostałe szkoły wyższe lobbują w obu ministerstwach, by również do listy szczepionych dołączyć pracowników nie będących nauczycielami czy doktorantami prowadzącymi zajęcia. Jeśli tylko pojawi się ta opcja poinformujemy Państwa o niej i zaczniemy zbierać zapisy także od pracowników administracyjnych. Ponieważ studenci nie należą do grupy podwyższonego ryzyka nie będą szczepieni na obecnym etapie.

Ministerstwo Edukacji i Nauki prosi szkoły wyższe o listę osób, które chcą być zaszczepione. Jednocześnie pracuje nad dalszymi etapami, a więc sposobem organizacji szczepień i systemem powiadamiania o szczepieniach przesyłanym osobom zainteresowanym. Na razie jednak najistotniejsze jest zebranie bazy chętnych do szczepienia.

Nauczyciel akademicki, który pracuje w więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni. Ministerstwo Edukacji i Nauki rekomenduje tę, która jest podstawowym miejscem pracy.

Władze uczelni będą wybierać miejsca szczepień, według listy punktów szczepień, która zostanie przekazana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zestawienia uczelni będą przekazywane do NFZ, który następnie prześle je do punktów szczepień. Punkty szczepień będą się kontaktować z uczelniami w celu ustalenia terminu szczepień dla danych grup nauczycieli zbiorczo z całej uczelni.

Dlaczego warto się zaszczepić:

Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół. Szczepionka wyzwala  w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem SARSCoV2 który to wirus prowadzi do choroby Covid-19.

Nauczyciele akademiccy oraz doktoranci prowadzący w Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia ze studentami zainteresowani szczepieniem zobowiązani są do zapoznania się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych stanowiącą Załącznik do załączonego poniżej komunikatu.

Wszelkich dodatkowych informacji w tej sprawie udziela Dział Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Ochrony Przeciwpożarowej – tel. 71-375-24-89.

Dodane przez: Tomasz Sikora

12 Lut 2021

ostatnia modyfikacja: 23 Lut 2021