Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Trwają zapisy na szczepienie przeciwko koronawirusowi

Większość nauczycieli akademickich już zapisała się na szczepienia przeciwko koronawirusowi.  UWr od 12 lutego organizuje zapisy dla wszystkich zainteresowanych pracowników - nauczycieli akademickich i doktorantów prowadzących zajęcia. Zapisy obejmują nauczycieli akademickich urodzonych po 31 grudnia 1955 r.

Do 17 lutego chęć zaszczepienia wyraziło już 77% nauczycieli akademickich. Nauczyciele akademiccy i doktoranci , którzy prowadzą zajęcia, wciąż mogą to zrobić. Formularz znajduje się tutaj.

Ministerstwo wciąż rozważa szanse zaszczepienia również pracowników administracyjnych uczelni, nie podjęło jeszcze w tej sprawie decyzji. Zarówno Uniwersytet Wrocławski jak i pozostałe szkoły wyższe lobbują w obu ministerstwach, by również do listy szczepionych dołączyć pracowników nie będących nauczycielami czy doktorantami prowadzącymi zajęcia. Jeśli tylko pojawi się ta opcja poinformujemy Państwa o niej i zaczniemy zbierać zapisy także od pracowników administracyjnych. Ponieważ studenci nie należą do grupy podwyższonego ryzyka nie będą szczepieni na obecnym etapie.

Ministerstwo Edukacji i Nauki prosi szkoły wyższe o listę osób, które chcą być zaszczepione. Jednocześnie pracuje nad dalszymi etapami, a więc sposobem organizacji szczepień i systemem powiadamiania o szczepieniach przesyłanym osobom zainteresowanym. Na razie jednak najistotniejsze jest zebranie bazy chętnych do szczepienia.

Nauczyciel akademicki, który pracuje w więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni. Ministerstwo Edukacji i Nauki rekomenduje tę, która jest podstawowym miejscem pracy.

Władze uczelni będą wybierać miejsca szczepień, według listy punktów szczepień, która zostanie przekazana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zestawienia uczelni będą przekazywane do NFZ, który następnie prześle je do punktów szczepień. Punkty szczepień będą się kontaktować z uczelniami w celu ustalenia terminu szczepień dla danych grup nauczycieli zbiorczo z całej uczelni.

Dlaczego warto się zaszczepić:

Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół. Szczepionka wyzwala  w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem SARSCoV2 który to wirus prowadzi do choroby Covid-19.

Nauczyciele akademiccy oraz doktoranci prowadzący w Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia ze studentami zainteresowani szczepieniem zobowiązani są do zapoznania się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych stanowiącą Załącznik do załączonego poniżej komunikatu.

Wszelkich dodatkowych informacji w tej sprawie udziela Dział Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz Ochrony Przeciwpożarowej – tel. 71-375-24-89.

Dodane przez: Tomasz Sikora

12 lut 2021

ostatnia modyfikacja: 23 lut 2021