Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia / 19 Grudzień

Zapraszamy do wspólnego kolędowania

Do wspólnego międzynarodowego kolędowania zaprasza English Studies Choir. Do zobaczenia w środę 19 grudnia o 13.00 w Instytucie Filologii Angielskiej!

Jak co roku w holu Instytutu odbędzie się koncert kolęd. Tradycyjnie do wspólnego śpiewania zaproszeni zostaną widzowie zgromadzeni na wszystkich piętrach budynku. Dla chętnych przygotowano mini śpiewniki.

Chór składa się z około 30-40 studentów. Dyryguje nim Jason Schock, pracownik Instytutu Filologii Angielskiej. Tegoroczne wydarzenie to już 12. edycja wspólnego kolędowania. Co roku chór śpiewa 5 angielskich kolęd, wśród których znajdują się nowości i utwory zarówno znane i popularne, jak i te rzadsze i trudniejsze do wykonania. Kolędowanie kończy się najsłynniejszą na świecie kolędą, czyli „Cichą nocą” zaśpiewaną w aż 5 językach (angielski, niemiecki, francuski, niderlandzki i polski). W tym roku wyjątkowo usłyszeć będzie można również kolędę w języku niderlandzkim zaśpiewaną przez studentów niderlandystyki, którzy dzielą z anglistami budynek przy ulicy Kuźniczej 22.

fot. Pixabay/CC0 Creative Commons

Dodane przez: Aleksandra Draus

18 Gru 2018

ostatnia modyfikacja: 21 Gru 2018