Pracownicy / Wydarzenia

Zapraszamy dzieci na Dzień Rektorski!

W sobotę 26 maja rektor UWr prof. Adam Jezierski po raz kolejny gościć będzie u siebie dzieci, w tym najmłodszych wrocławskich studentów, czyli słuchaczy Uniwersytetu Dzieci. Dzień Rektorski tradycyjnie jest otwarty dla wszystkich dzieci, które są ciekawe, jak wygląda świat akademicki z bliska, oraz ich rodziców i opiekunów. Zapraszamy!

Dzień Rektorski to coroczne, specjalne wydarzenie zainicjowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci, realizowane wspólnie z wrocławskimi uczelniami. Dla dzieci to wyjątkowa okazja do spotkania z przedstawicielami władz prestiżowych uczelni i odwiedzenia niedostępnych na co dzień miejsc na terenie uczelni. Podczas tegorocznego spotkania także nie zabraknie atrakcji. Rektor Adam Jezierski oprowadzi małych gości po swoim gabinecie i Sali Senatu, w której zapadają najważniejsze dla uczelni decyzje, opowie o tym, jak wygląda jego praca, a także zaprezentuje strój rektorski i insygnia władzy. Dzieci będą mogły zadać rektorowi najbardziej nurtujące pytania, chętni wezmą też udział w sesji zdjęciowej z rektorem. Następnie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami wezmą udział w spacerze po gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego i zwiedzą m.in. Aulę Leopoldyńską, Oratorium Marianum, Wieżę Matematyczną i sale wystawowe Muzeum uniwersyteckiego, gdzie prezentowane są najcenniejsze pamiątki. Spotkanie z rektorem rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa ok. dwie godziny.

W dniu rektorskim mogą wziąć udział nie tylko studenci Uniwersytetu Dzieci. Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie dzieci pracowników i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Udział w Dniu Rektorskim jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy odbywają się przez formularz.

Więcej na stronie Uniwersytetu Dzieci.

Rektor Bojarski z dziećmi
Dzień Rektorski dla dzieci jest organizowany na Uniwersytecie Wrocławskim od kilku lat. Z dziećmi spotykał się m.in. rektor poprzedniej kadencji, prof. Marek Bojarski. Fot. za stroną www.uniwersytetdzieci.pl
Rektor Bojarski z dziećmi
Jedno ze spotkań z rektorem poprzedniej kadencji, prof. Markiem Bojarskim. Fot. za stroną www.uniwersytetdzieci.pl