Strona używa plików cookies więcej

Kandydaci / Wydarzenia

Zapraszamy na geologię!

Matury za nami, nadchodzi czas wyboru studiów! Wszystkim tym, którzy lubią przedmioty przyrodnicze, w tym zwłaszcza geografię chcielibyśmy zasugerować rozważenie studiowania geologii lub inżynierii geologicznej! Oba te kierunki są wbrew pozorom mocno interdyscyplinarne: znajdziemy w nich także elementy ekonomii, biologii czy chemii. Dają one wszechstronne wykształcenie, otwierające drzwi między innymi w przemyśle wydobywczym, budowlanym, a nawet w turystyce!

To, co wyróżnia studia geologiczne, to liczne zajęcia poza murami uczelni. Nasze zajęcia prowadzimy także w kopalniach, dolinach rzecznych, a także… w sanatoriach (gdzie omawiamy problemy hydrogeologiczne). Zresztą, sami zobaczcie próbkę naszych ćwiczeń terenowych, które w tym roku zorganizowaliśmy dla naszych studentów na Lubelszczyźnie i Roztoczu. W trakcie tych zajęć odwiedziliśmy takie miejsca jak kopalnia torfu na Polesiu, neolityczne kopalnie krzemienia pasiastego w Krzemionkach, kopalnię kredy w Chełmie oraz piaskowca w Babiej Dolinie. W każdym z tych miejsc omawialiśmy zagadnienia przydatne w codziennej pracy każdego geologa.

Pamiętajcie, że na Uniwersytecie Wrocławskim geologię można studiować na studiach licencjackich (kierunek: geologia) oraz inżynierskich (inżynieria geologiczna). Oba te kierunki dają solidne wykształcenie, choć o nieco innym profilu. Geolodzy klasyczni są przygotowywani w szczególności do pracy w przemyśle wydobywczym, hydrogeologii czy geoturystyce, podczas gdy inżynierowie geologiczni specjalizują się w badaniach gruntów związanych z inwestycjami budowlanymi. Wszyscy doskonale radzą sobie także w tematyce ochrony środowiska, wielu z nich wybiera także pracę naukową. Wszystko dlatego, że nasi absolwenci znani są z szerokich horyzontów i realizują się w bardzo wielu dziedzinach. Bo nasze studia przygotowują solidnych, nie bojących się wyzwań i kompetentnych absolwentów. Chcecie wiedzieć więcej? Polubcie nasz fanpage na Facebooku lub Instagramie.

Zapraszamy do Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, miejsca w którym kształcimy z pasją już od 1812 r.

Dodane przez: Agata Kreska

30 maja 2022

ostatnia modyfikacja: 30 maja 2022