Strona używa plików cookies więcej

Wydarzenia

Zapraszamy na słowiańskie koncerty

Nowy rok akademicki rozpoczniemy dwoma koncertami adresowanymi do wszystkich miłośników majowych Konkursów Piosenki Słowiańskiej – dwie edycje zostały odwołane z powodów pandemii. Oba koncerty są ściśle związane właśnie z KPS.

Koncert Melodie trzech pokoleń od kilku już lat jest imprezą towarzyszącą poszczególnym jej edycjom. Na scenie jak zawsze wystąpią studenci ( m.in. rusycyści z IFS, z UŁ, filozofii, IDiKS, uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu ), ulubieni nauczyciele akademiccy z IFS – solo i w duecie ze studentami), wykładowca z Czech, była wykładowczyni z Uzbekistanu oraz rektor senior prof. Adam Jezierski w charakterze akompaniatora i wykonawcy. Usłyszymy utwory w językach rosyjskim, ukraińskim i polskim z repertuaru m.in. Aleksandra Rozenbauma, Bogusława Meca, Edyty Geppert. Przeważać będą zdecydowanie piosenki liryczne.

Zapraszamy 2.10.2021 r. o godz.18.00 do Oratorium Marianum (gmach główny UWr, pl. Uniwersytecki 1), wstęp wolny. 

Piękni czterdziestoletni to koncert jubileuszowy. Multiinstrumentalista Stanisław Marinczenko oraz Igor Jelinek są związani z Konkursem Piosenki Słowiańskiej od wielu lat. W przypadku Stanisława – od pierwszej edycji. Był wówczas studentem I roku IFS. Obaj występowali na scenie Oratorium Marianum i Auli Leopoldyńskiej w charakterze i wykonawców, i akompaniatorów. Obaj koncertują w Polsce i w Czechach. Mają na koncie kilka nagranych płyt plus jedną wspólną. Do udziału w swym jubileuszowym koncercie zaprosili młodych wykonawców, laureatów poszczególnych edycji Piosenki Słowiańskiej. W ich wykonaniu usłyszymy utwory w języku czeskim, rosyjskim, angielskim i polskim.

Zapraszamy 3.10. 2021 r. o godz. 18.00 do Oratorium Marianum (gmach główny UWr, pl. Uniwersytecki 1), wstęp wolny. 

Dodane przez: Agata Kreska

9 wrz. 2021

ostatnia modyfikacja: 10 wrz. 2021