Strona używa plików cookies więcej

Badania / Nauka / Wydarzenia

Zbadaj swój organizm i pomóż naukowcom!

Naukowcy z Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają kobiety w wieku 25-32 lat do udziału w nowym badaniu naukowym „Morfologiczne i hormonalne wskaźniki feminizacji a choroby autoimmunologiczne u kobiet”.

Zaproszenie jest skierowane do kobiet, u których niedawno zdiagnozowano limfocytarne zapalenie tarczycy typu Hashimoto lub niedoczynność tarczycy – ale jeszcze nie włączono leczenia. Celem badania jest sprawdzenie, jakie czynniki mają związek z ryzykiem wystąpienia chorób autoimmunologicznych u młodych kobiet.

Udział w badaniu to niepowtarzalna okazja dla mieszkanek Wrocławia i okolic, żeby dokładnie poznać swój organizm i jednocześnie pomóc wrocławskim naukowcom w przeprowadzeniu istotnych i interesujących badań naukowych. Uczestniczki nie poniosą żadnych kosztów, otrzymają natomiast komplet cennych informacji o swoim stanie zdrowia i budowie ciała.

Udział w badaniu pozwoli:

  • zmierzyć poziom hormonów tarczycy (TSH, fT3, fT4) oraz poziom przeciwciał anty-TPO,
  • precyzyjnie zmierzyć skład ciała (zmierzyć ilość trzewnej i podskórnej tkanki tłuszczowej, ilość masy mięśniowej i wody w organizmie); w badaniu wykorzystywany jest profesjonalny analizator medyczny, niedostępny w klubach sportowych czy gabinetach dietetycznych,
  • skontrolować ogólny stan zdrowia, na podstawie szeregu badań morfologicznych i biochemicznych krwi (m.in. morfologia krwi, profil lipidowy, enzymy wątrobowe, kreatynina).

Więcej informacji o badaniu – w tym opis jego przebiegu – można znaleźć na stronie Katedry Biologii Człowieka UWr.

Dodane przez: Michał Raińczuk

6 Lis 2018

ostatnia modyfikacja: 20 Lis 2018