Ludzie

Zmarł doc. dr Bolesław Gleichgewicht

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 26 września 2019 roku zmarł we Wrocławiu doc. dr Bolesław Gleichgewicht

Urodzony 30 kwietnia 1919 r. w Warszawie, emerytowany pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Matematycznego UWr. Specjalista w zakresie algebry ogólnej, ceniony popularyzator matematyki, autor podręczników, na których wychowały się pokolenia polskich matematyków, wybitny wykładowca.

Profesor honorowy Uniwersytetu Opolskiego. Związany z ruchem opozycyjnym w PRL, członek Towarzystwa Kursów Naukowych. Laureat nagrody im. Samuela Dicksteina, odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się 4 października 2019 r. o godz. 12.30 w Kościele pw. św. Faustyny we Wrocławiu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 4 października 2019 r. o godz. 14.00 na Cmentarzu przy ul. Smętnej we Wrocławiu.

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Rektor i Senat Uniwersytetu Wrocławskiego
Dziekan i Rada Wydziału Matematyki i Informatyki,