Zmarł doc. dr hab. Jerzy Bem

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 18.11.2021 r. zmarł  w wieku 84 lat emerytowany pracownik Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego doc. dr hab. Jerzy Bem.

Był wieloletnim pracownikiem Instytutu Astronomicznego, specjalistą  w zakresie mechaniki nieba. Wychował wiele pokoleń wrocławskich astronomów. Pozostanie w naszej pamięci nie tylko jako ekspert w swej dziedzinie nauki, ale także jako Człowiek o szerokich zainteresowaniach pozazawodowych oraz sympatyczny i dowcipny Kolega.

Złożenie prochów Zmarłego w rodzinnym grobie, nastąpi po Mszy Świętej w Jego intencji w dniu 26.11.2021 r. w Trzepowie koło Płocka.

Msza Święta w intencji Zmarłego zostanie odprawiona we Wrocławiu w dniu 29.12.2021 r. w kościele parafialnym pw. Św. Doroty.

Dyrekcja i Pracownicy Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz