Strona używa plików cookies więcej

Studenci / Wydarzenia

Zmarł prof. Witold Kwaśnicki

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 19 lipca 2022 r, w wieku 70 lat, zmarł prof. dr hab. Witold Kwaśnicki.

czarno-białe zdjęcie starszego mężczyzny

Wybitny Pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego, zatrudniony od 2000 r. w Instytucie Nauk Ekonomicznych Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr, znany i ceniony w krajowych i międzynarodowych środowiskach Uczony, Laureat Złotego Krzyża Zasługi, Ekonomista, który był „kimś więcej niż ekonomistą”, nieszablonowy Wykładowca, pełen pasji, dobrego humoru i optymizmu Nauczyciel, niezastąpiony Towarzysz o zawsze pogodnym usposobieniu, wszechstronny Wychowawca wielu studentów.

Profesor Witold Kwaśnicki miał w swoim dorobku znaczne osiągnięcia naukowe, pozostając autorem ponad stu artykułów i trzech książek. Wypromował siedmiu doktorów i wielu magistrantów. Poza swoją karierą uniwersytecką angażował się również w działalność publicystyczną i popularyzatorską poprzez aktywne społeczne uczestnictwo w projektach na rzecz edukacji ekonomicznej. Związany był z wieloma towarzystwami naukowymi i organizacjami obywatelskimi.

Żegnamy wyjątkowego Naukowca i Przyjaciela

Dyrektor i Pracownicy Instytutu Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii, Rektor i Senat, Dziekan i Rada Wydziału i Ekonomii UWr Uniwersytetu Wrocławskiego Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w dniu 26.07.2022 (wtorek) o godz. 13.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa Wrocław – Pawłowice, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejscowy cmentarz komunalny.

Dodane przez: Agata Mitek

20 lip 2022

ostatnia modyfikacja: 25 lip 2022