Ludzie

Zmarła dr hab. Krystyna Bukietyńska–Słopecka

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 31 maja 2017 r. o godz. 12:30 na Cmentarzu Parafialnym Świętej Rodziny przy ul. Smętnej we Wrocławiu.

W dniu 27 maja 2017 roku zmarła dr hab. Krystyna Bukietyńska–Słopecka, emerytowany profesor Uniwersytetu Wrocławskiego oraz prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego (1990-1995).

Cała kariera zawodowa prof. Bukietyńskiej–Słopeckiej związana była z Uniwersytetem Wrocławskim, gdzie przeszła kolejne szczeble awansu naukowego. Przez wiele lat kierowała zespołem naukowym oraz Zakładem Analizy Instrumentalnej.

Jej działalność naukowa w dziedzinie fizykochemii lantanowców była bardzo ceniona w kraju i za granicą. Była wielokrotną laureatką nagród Ministra i Rektora, odznaczoną m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Wolności i Solidarności, Złotym Krzyżem Zasługi, Nagrodą Pełnomocnika Rządu ds. Pokojowego Wykorzystania Energii Jądrowej oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Była cenionym nauczycielem akademickim. Pozostanie w naszej pamięci jako życzliwy, uśmiechnięty, a przede wszystkim dobry człowiek.

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz

30 maja 2017