Ludzie

Zmarła prof. Lidia Klat-Wertelecka

W dniu 22 kwietnia 2017 roku zmarła dr hab. Lidia Klat-Wertelecka, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Urodziła się 9 lipca 1967 r. w Kaliszu. Była profesorem nadzwyczajnym w Zakładzie Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego Instytutu Nauk Administracyjnych Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, absolwentką Wydziału, długoletnim pracownikiem i nauczycielem akademickim. Była redaktorem naczelnym czasopisma naukowego „Prawo” w serii Acta Universitatis Wratislaviensis i członkiem Rady Programowej czasopisma Folia Iuridica Wratislaviensis.

” W Zmarłej tracimy serdecznego przyjaciela i koleżankę, znakomitego nauczyciela i wychowawcę młodzieży akademickiej, osobę wspaniałą w swej mądrości, spokoju i tolerancji dla innych. Cześć Jej pamięci”

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w dniu 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godz. 13.00 Mszą Świętą w kaplicy na cmentarzu w Bielanach Wrocławskich (ul. Kwiatowa), po której nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce spoczynku.

Dyrektor i pracownicy Instytutu Nauk Administracyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego

Rektor i Senat

Dziekan i Rada Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego

Dodane przez: Małgorzata Jurkiewicz