Kandydaci / Wydarzenia

Znamy datę rozpoczęcia rekrutacji letniej na UWr!

1 czerwca uruchomimy Internetową Rejestrację Kandydatów (www.irka.uni.wroc.pl) na studia na rok akademicki 2021/2022! Polacy oraz cudzoziemcy, tegoroczni maturzyści i absolwenci szkół średnich z poprzednich lat oraz absolwenci szkół wyższych będą mogli ubiegać się o miejsca na 100 kierunkach studiów przyrodniczych, ścisłych i technicznych, humanistycznych, filologicznych, czy prawnych i społecznych. Do wyboru studia I stopnia, czyli licencjackie (3-letnie), studia II stopnia, czyli magisterskie (2-letnie) oraz studia jednolite magisterskie (5-letnie). W naszej ofercie można znaleźć również studia podyplomowe oraz doktoranckie.

Kompendium wiedzy o rekrutacji jest nasz serwis rekrutacyjny znajdujący się pod adresem www.rekrutacja.uni.wroc.pl, gdzie kandydaci i kandydatki mogą znaleźć listę wszystkich kierunków, zasady rekrutacji na poszczególne kierunki, opisy kierunków wraz ze specjalnościami, opłaty za studia niestacjonarne. Wkrótce także na stronie ukażą się harmonogramy rekrutacji (z niego będzie wiadomo kiedy nastąpi zamknięcie systemu, kiedy należy składać dokumenty, kiedy rozpocznie się II i III tura rekrutacji) oraz limity miejsc na kierunkach.

Serdecznie polecamy także Vademecum Kandydata www.rekrutacja.uni.wroc.pl/vademecum-kandydata. Znajdziecie tam wszystkie informacje o samym procesie rejestracji na studia, o akademikach, stypendiach, kołach naukowych i organizacjach studenckich, czy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Przypominamy także, że wciąż można zgłosić swoją klasę do udziału w lekcji online o rekrutacji na Uniwersytet Wrocławski! Z powodu pandemii nie możemy spotkać się z maturzystami i maturzystkami w szkołach czy na targach edukacyjnych, ale chętnie będziemy gościć w waszej szkole przez Teamsy, czy Zooma. Opowiemy Wam o naszej uczelni i odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania. Wystarczy zgłosić nam chęć uczestnictwa w zajęciach na maila komunikacja@uwr.edu.pl lub agata.salamaj@uwr.edu.pl. O spotkaniach pisaliśmy tutaj.

Zachęcamy do kierowania pytań o rekrutację do naszego Działu Nauczania (tel. 71 375 22 37 rekrutacja@uwr.edu.pl), bądź do kontaktu poprzez media społecznościowe UWr (fb @uniwroc, instagram @uniwersytet_wroclawski, snapchat @uniwroc).

Wszystkim tegorocznym maturzystom i maturzystkom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych!

Dodane przez: Agata Sałamaj

3 marca 2021