Kandydaci / Wydarzenia

Znamy wyniki matur, czas na rekrutację na studia

11 sierpnia o godzinie 8.00 Okręgowe Komisje Egzaminacyjne opublikowały wyniki tegorocznych matur. Wszystkim maturzystom i maturzystkom, którzy napisali egzaminy maturalne z pozytywnym rezultatem, ogromnie gratulujemy i zapraszamy do rejestracji na studia na Uniwersytecie Wrocławskim.

Przypominamy, że rejestracja w Internetowym systemie Rejestracji kandydatów (www.irka.uni.wroc.pl) na kierunki studiów I stopnia (licencjackich) oraz jednolitych magisterskich  w formie stacjonarnej trwa już tylko do 13 sierpnia. Dlatego zachęcamy do zakładania kont w systemie i wybierania kierunków studiów.

Prosimy pamiętać również o wnoszeniu opłat rekrutacyjnych. Uwaga! Pamiętajcie, że liczy się data wykonania przelewu, a nie data zaksięgowania opłaty w naszym systemie. Przelew w wysokości 85 zł za jeden kierunek, należy zrealizować do ostatniego dnia trwania rejestracji, czyli w przypadku kandydatów i kandydatek na studia licencjackie i jednolite magisterskie stacjonarne – do 13 sierpnia.

Nie zapomnijcie również o wgraniu do systemu IRK zdjęcia, które posłuży do legitymacji studenckiej oraz do podania na studia. Zdjęcie można co prawda wgrać po zamknięciu systemu IRK, ale prosimy pamiętać, że wgrane zdjęcie musi być jeszcze zaakceptowane przez Dział Nauczania, a to z reguły trwa kilka dni. Dlatego warto, by zdjęcie wgrać wcześniej, wtedy bez problemu zdążycie z formalnościami dotyczącymi zdjęcia do momentu składania dokumentów.

Przypominamy także, że wyników egzaminów maturalnych kandydaci i kandydatki nie wpisują do systemu IRK. Wyniki te w najbliższych dniach zostaną pobrane z Krajowego Rejestru Matur i policzone punkty rekrutacyjne.

Ogłoszenie I listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia (w systemie IRK na indywidualnym koncie kandydata) nastąpi 20 sierpnia około godziny 13.00. A później kandydaci zakwalifikowani będą proszeni o składanie dokumentów u Komisji Wydziałowych. Przyjmowanie dokumentów na studia nastąpi w dniach 21, 24, 25, 26 sierpnia. Dokładne informacje dotyczące dokumentów oraz miejsca składania dokumentów znajdziecie na stronie www.rekrutacja.uni.wroc.pl po wybraniu kierunku studiów i zakładek „dokumenty” „miejsce przyjmowania dokumentów”. W serwisie rekrutacyjnym znajdują się ponadto harmonogramy rekrutacji, zasady rekrutacji, opisy kierunków.

Na dzień 11 sierpnia w IRK odnotowaliśmy  24 tysiące rejestracji na studia. Najwięcej zapisów jest na:

Psychologia – 2286
Prawo – 1450