Podaruj książkę polskiemu dziecku na Kresach

Prof. dr hab. Maciej Marszał i Kustosz Biblioteki WPAiE UWr mgr Tadeusz Juchniewicz zapraszają do wzięcia udziału w piętnastej edycji koleżeńskiej akcji pt.: „Zostań polskim św. Mikołajem. Podaruj książkę polskiemu dziecku na Kresach”.

Już po raz piętnasty rusza edycja koleżeńska akcji pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego Prof. dr hab. Przemysława Wiszewskiego i Dziekana Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Prof. dr hab. Karola Kiczki  polegająca na zbieraniu książek i pomocy naukowych dla polskich szkół na Ukrainie i Litwie. Liczymy, że studenci i pracownicy naszej uczelni będą pomocni w krzewieniu kultury polskiej na terenach dawnej Rzeczypospolitej.

W szczególności prosimy o podarowanie lektur i książek polskich autorów wydanych w ostatnim dziesięcioleciu, a także innych pomocy naukowych mogących przyczynić się do lepszego poznania polskiej kultury i języka (materiały multimedialne, encyklopedie, słowniki itd.) Książki będą zbierane w Czytelni Komputerowej w bud. D s. 301 Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii –  do 15 marca 2021 roku. W tym roku książki dostaną dzieci z Borysławia na Ukrainie.

Wszelkie pytania i sugestie prosimy kierować do koordynatora akcji mgra Tadeusza Juchniewicza, tadeusz.juchniewicz@uwr.edu.pl

Dodane przez: Agata Sałamaj

4 Sty 2021