Strona używa plików cookies więcej

Doktoranci / Studenci / Wydarzenia / 11–17 Maj

Zrób to dla siebie – poznaj siłę rezyliencji

zdjęcie przedstawia roślinę rosnącą na murze, obok napis: Masz w sobie siłę - Tydzień z rezyliencją, 11.05-17.05.2020

– Choć epidemia zweryfikowała plany i harmonogramy, nasza praca nie tylko nie zwolniła tempa, ale wręcz przyspieszyła! – mówi Dominika Buczkowska, kierowniczka Biura Karier UWr. I oprócz korzystania z konsultacji online zaprasza także do udziału w nowej inicjatywie – Tygodniu Rezyliencji.

– Zastanawiałyśmy się w Biurze Karier, czy jest coś, co pomogłoby nam wszystkim w możliwie jak najłagodniejszym poradzeniu sobie z wyzwaniami obecnej sytuacji. Naszym zdaniem tym czymś jest rezyliencja – absolutny must have wśród kompetencji XXI wieku – mówi Buczkowska.

Rezyliencja (ang. resilience), nazywana inaczej odpornością psychiczną, to umiejętność dostosowywania się do zmieniających się warunków otoczenia oraz niepodatność na działanie szkodliwych czynników. Pomaga w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, a także w regeneracji po urazach psychicznych i przebytych traumach.

– Okazuje się, że dzisiejsze czasy wymagają od nas nie tylko upgradowania dotychczasowych strategii życiowych i rozwojowych, ale również tworzenia zupełnie nowych, w których warto znaleźć miejsce dla tak trudnych i często dyskryminowanych odczuć jak niepewność i lęk – dodaje kierowniczka Biura Karier.

W ramach Tygodnia Rezyliencji codziennie do 17 maja na fanpejdżu Biura Karier omówione zostanie inne zagadnienie związane z rezyliencją. Będzie sporo wartościowej wiedzy, inspiracji oraz propozycji konkretnych ćwiczeń.

Zrób to dla siebie – poznaj siłę rezyliencji!

Wejdź na fanpejdź Biura Karier

Dodane przez: Aleksandra Draus

11 maja 2020

ostatnia modyfikacja: 18 maja 2020